Darbai nuo A iki Z, visoje Lietuvoje, Ištisus metus Švarus vanduo - gėlas gręžinių vanduo Geoterminis šildymas taupo Jūsų lėšas

Maitindamasis žmogus vidutiniškai per parą suvartoja apie 3 litrus geriamo vandens. Taigi per metus apie 1000 litrų. Bet svarbu ne tik tai, kad jo užtektų, bet taip pat, kad geriamas vanduo būtų tinkamos kokybės. Vandens kokybė daugiausiai priklauso nuo aplinkos higieninės būklės. Pramonės, žemės ūkio, kitų veiklos sričių bei buitinės atliekos, patenkančios į aplinką, gali pabloginti ir vartojamo vandens kokybę. Be to vanduo yra puikus tirpiklis, taigi dėl šios savybės vanduo gali lengvai užsiteršti kontaktuodamas su įvairiais cheminiais elementais. Mes dažnai vartojame vandenį, tiksliai nežinodami ar jis yra tikrai švarus ir tinkamas vartoti. Vien tik iš pažiūros, mes niekada negalėsime pasakyti ar vanduo yra kietas, ar jame per daug geležies, ar užterštas nitratais. Norint įsitikinti ar vanduo tinkamas vartoti reikia atlikti vandens tyrimus ir vėliau jau montuoti specialius filtrus.

Dažniausios vandens problemos:
Drumzlinas vanduo, mechaninės priemaišos - Šios problemos dažniausia priežastis seni vamzdynai. Ją galima išspręsti sumontavus mechaninio valymo filtrą. Pasirenkant filtrą būtina atkreipti dėmesį į Jūsų vandens suvartojimo kiekį ir pralaidumą. Mechaninis filtravimas veikia smulkaus tinklelio principu: plaukiojančios smulkios dalelės yra sulaikomos filtre. Kokio smulkumo daleles filtras sulaikys, priklauso nuo filtro porų dydžio arba filtruojančio užpildo smulkumo. Vanduo gali būti valomas kasetiniais, smėliniais, smulkaus valymo ir t.t. filtrais.
Kietas vanduo - Kaitinant vandenį pastebimos kalkių nuosėdos, sunkiai tirpsta skalbimo priemonės, muilas. Buitinė įranga (elektriniai virduliai, vandens šildytuvai...) pasidengia kalkių nuosėdomis. Tai viena dažniausių tokios buitinės technikos gedimo priežasčių. Šios problemos sprendimo būdas vandens nukalkinimo (minkštinimo filtras).
Per didelis geležies kiekis vandenyje - Kai vandenyje yra daug geležies ruduoja kriauklės, klozetai, be to skalbiant atsiranda rudos dėmės ant skalbinių. Vandenyje yra dvejopos geležies: viena Fe2+ - vandenyje ištirpusi geležis, kita Fe3+ - neištirpusi (rūdys) geležis. Taigi skirtingi ir vandens filtravimo būdai. Neištirpusiai geležiai šalinti naudojamas mechaninio valymo filtras. Pašalinti ištirpusią geležį galima naudojant specialių dervų filtrais.
Vandens užterštumas nitratais - Šiandien Lietuvoje, ypač kaimo vietovėse, labai dažnai randamas nitratais užterštas vanduo. Toks vanduo labai pavojingas žmogui ir ypač vaikams. Tokio vandens filtravimui rekomenduojame membraninius filtrus.
Bakteriologinis vandens užterštumas - Esant tokiam vandens užterštumui patartume naudoti filtrą su ultravioletine lempa. Toks filtravimo būdas yra labai efektyvus, nereikalaujantis specialios priežiūros, pavojingų chemikalų, papildomo apdoroto vandens valymo (nuo chloro). Vanduo tekėdamas pro filtrą apšvitinamas ultravioletiniais spinduliais ir taip sunaikinami vandenyje esantys mikroorganizmai.

Vandens filtravimas:
“Vandens filtravimo” sąvoka apima kur kas daugiau, nei vien tik mechaninis smulkių dalelių pašalinimas iš tiekiamo vandens. Mechaninių priemaišų – smėlio, molio dalelių, iškritusios geležies, vamzdyno sankaupų ir pan. šalinimas yra tik pirmoji grandis vandens gerinimo procese. Vanduo yra ypač imlus, hidrologinio ciklo eigoje galintis prisisotinti kone visų egzistuojančių cheminių elementų. Į mūsų vandentiekio sistemą vanduo patenka iš gamtinių "rezervuarų" – ežerų, upių, požeminių vandens telkinių. Deja, jis dažnai būna kietas (kalkėtas), geležingas, turi kitokių nuosėdų. Kad būtų tinkamas vartoti, toks vanduo reikalauja specialaus apdorojimo. Pirmiausia tikslinga vandens filtravimą skirstyti pagal vartojimo paskirtį, - tada, atsižvelgę į vartojimo ypatybes, galėsime pasirinkti ekonomiškai efektyviausią būdą vandeniui valyti.